Knižní recenze

Knižní série urban fantasy, romance, prn

1. června 2016 v 21:35 | Aria Magpie
Krásný dobrý den,

ty spamy tady už mně vyloženě s prominutím serou. Odmítám se obtěžovat komentářovou sekcí, protože v tom marastu nemám šanci, že bych si všimla komentáře jiného než bota. Tedy ne, že bych nebyla za jakýkoliv komentář od reálné osoby vděčná.

Jo, píšu po dlouhé době. Dnes mám po obhajobách, je mi mizerně. Bolí mě hlava a chce se mi zvracet. (můj blog takže -deal-with-it!)

Říkala jsem si, že bych sepsala jakýsi seznámek knih, které jsem v poslední neaktivní době četla. Povětšinou nic náročného - na to nemám energii. Předem varuju, že jde o knihy, v kterých se vyskytuje sex, takže nezletilci se tomu laskavě vyhněte (Varováni jste byli - more, I don't care).

Obecně jde o žánry urban či paranormal romance, no, nebo taky knižní porno.

Jo a taky varuju, že čtu všechno v angličtině, jelikož psát o mužském přirození v češtině se mi moc nechce. Takže ne - nemám je k dispozici v čj. A ne - nepošlu vám je ani v aj.

Taky vás varuju, že následující recenze obsahují kontroverzní témata a vulgární mluvu.

Mercedes Thompson - Patricia Briggs

12. února 2012 v 18:46 | Aria
Ano, číst jsem opět nepřestala. Jak už jsem zmiňovala určitě několikrát, knihy jsou má vášeň, které se bez boje nevzdám (no nevzdám se jich ani, kdybych ten boj prohrála) :-D Mám za sebou pět knih ze série Mercedes Thompson (A opět nemám tušení jestli jsou všechny :-D Ale internet je všemocný, takže si to jistě dokážete zjistit :P

1. Měsíční píseň
2. Krevní pouto
3. Železný polibek
4. Zkřížené hnáty
5. Stříbrná relikvie


Takže, Mercedes opravuje Volkswageny :-D Je to vtipná pointa celé série. Mercy je totiž automechanička :-) Žije ve světě, plném upírů, vlkodlaků, fae a čarodějů. No, lidé samozřejmě o ničem z toho nemají ani páru (tedy většinu knih a to s vyjímkou fae, které jako mírumilovné bytosti z pohádek-jimiž ani omylem nejsou-vystoupili na veřejnot). A stejně jako všechny tyto bytosti i Mercy je nucena žít s jejich pravidly, z prostého důvodu - ví o nich příliš a musí se zatraceně snažit, aby zůstala naživu.

Navíc má Mercy takové malé tajemství-dokáže se proměnit v kojota-je nejspíše poslední svého druhu měnavců (když se v Tri-Cities-kde se děj odehrává-objevila banda upírů- všechny měňavce (ve knize se o nich mluví jako o kožoměňcích) vyvraždili. Jo a taky má jednu takovou dobrou vlastnost, že dokáže vycítit duchy a občas s nimi i komunikovat.

Mercy jako malá vyrůstala se smečkou vlkodlaků, ovládá proto velmi dobře jejich zvyklosti a chápe řeč těla a hry o dominanci. Shodou okolností je její soused místní alfa.

Vlastně, Mercedes má ještě jeden talent-dostávat se do potíží!

Nastává čas pro můj osobní názor. Mercedes jsem si oblíbila. Celá série je takového vážnějšího zaměření, ale uznávám, že jsem někdy umírala smíchy. Mercy má opravdu jazyk břitký jako gilotina :-D Pak také byly situace, kdy jsem bojovala s nutkáním začít si napětím okusovat mé pěstěné nehty :-D No a pak tu taky byly scény, kdy jsem brečela. Prostě jsem se rozbrečela jako malá holka a vůbec to nešlo zastavit...no eh. Knihy jsou skutečně emocionální.

"Teplo jeho těla nemělo být tak příjemné. Zlobil se a všechny svaly v tělě měl napjaté. Měla jsem pocit, jako by se o mě opírala velmi těžká, teplá cihla. Sexy cihla."
Mercedes Thompson - Patricia Briggs

Jo, já vím, neodolala jsem malé ukázce :-D Mezi vlky (a kojoty :-D) to někdy pořádně žhne ;)


Je úžasné, jak autorka klade důraz na pachy,vůně a řeč těla. Je to první kniha takového ražení, kterou jsem četla (teda spíš série). Ale to bude asi tím, že naše chlupaté kamarády zrovna dvakrát nemusím XP Ale tady, tady se mi skutečně líbili.

Není tu nic, nad čím byste museli vyloženě kroutit hlavou nemožností. Všechno je logické a promyšlené. A dokonce i jazykově propracované. Patricia (autorka) spolupracovala při psaní knihy s mechaniky, přáteli v německu a určitě kupou dalších lidí. Němčina se totiž v knize vyskytuje ve slovníku jednoho protivného ale srdečného starého fae jménem Siebold (prostě Zee). Povím příklad: znáte takové ty obrázky vlkodlaků v kalhotách? Tak to tady neexistuje, prostě je to blbost, kdyby se člověk proměnil ve vlka, kalhoty by to nepřežily(aspoň ne v takovém celku jak se kreslí)-jednoduché :-D A proto,když se chce vlkodlak proměnit, musí jít oblečení dolů :-D Vidíte? Tomu říkám důslednost dotažená do konce.

Knihy čistě navazují jedna na druhou a nikdy vám nebude hrozit, že byste se nudli. Jakmile se totiž Mercy vyseká (většinou s Adamovou pomocí - Adam Hauptman - alfa vkodlaků v Tri-Cities...a její soused :-D) z jednoho problému, většinou má tak den oddech a pak jí jde zase někdo po opáleném krčku a to nejen obrazně, ale i doslova (vy víte, že mluvím o upírech) :-D

Takže, přemýšlím co jsem zapomněla :-D Každopádně, Mercy doporučuju, rozhodně není čeho litovat a abych vám dokázala jak moc jsem si sérii oblíbila a že to nejsou plané řeči, bude uvedená i v bočním panelu :-)

Vampýrská Akademie - Richelle Mead

21. ledna 2012 v 20:48 | Aria
VA je jednou z knih, které vám musí přirůst k srdci, i kdybyste nechtěli. Postavy doslova dýchají a žijí. Prožíváte všechno do posledního detailu. Jakoby vám před očima běžel film. Někdy se neubráníte tomu, že vám po tvářích potečou slzy, ale to je všechno v pořádku. VA je prostě totiž tak silný zážitek...

1. Vampýrská akademie
2. Mrazivý polibek
3. Stínem políbená
4. Krvavý slib
5. Spoutáni magií
6. Poslední oběť

Hlavní hrdinka se jmenuje Rosemarie Hathawayová (Rose) - svérázná dhampýrka, která má sklony k tomu skákat do problémů doslova po hlavě. Díky své povaze se tak dostává do mnoha potíží. Ze kterých se vždycky ovšem díky své houževnatosti vyhrabe. Studuje na Akademii sv. Vladimíra spolu se svojí nejlepší kamarádkou Vasilisou Dragomirovou - prostě Lissou (což je poslední Moroj z rodu Dragomirů). Abych nechodila kolem horké kaše. V tomhle světě existují Morojové - upíři, kteří se zaměřili na studium energií a Strigojové - nemrtví upíři a smrtící nepřátelé Morojů a dhampýrů.

Dhampýři se na Akademii cvičí na strážce. Jejich posláním je chránit vysoko postavené Moroje před útoky Strigojů. A Rosiným snem je být přiřazena k Lisse. Jenže díky mnoha černým puntíkům za své chování to začíná vypadat docela beznadějně.

Nechci nic prozrazovat z děje. Ne, že by nebylo co říct - právě naopak. byla bych tu do zítra :-D V šestidílné sérii se toho opravdu odehraje hodně. Knihy jsou plné zvratů intrik, přátelství i neuhasitelné nenávisti a vášně. Je tu všechno po čem srdce blaží a já jsem skutečně milovala všechny ty hodiny, které jsem s tímhle dílem strávila.

Jestli jsem vás právě odradila další nechutnou recenzí na nějakou patlaninu o upírech, Neodsuzujte ji a dejte VA šanci. Věřte mi, že nekecám, když řeknu, že za to stojí. Když už nic jiného, je tu moc lákavý výběr mezi fešáky :-)) Můj favorit je jednoznačně Dimitrij Belikov, ale rozhodně stojí za zmínku i Adrian Ivaškov a Christian Ozera. Řeknu vám, tahle serie mně nenechala chladnou :)) A doufám, že nenechá ani vás.

Vyrazte s Rose na cestu utajeným světem vampýrů ještě jednou!

Mediátor - Meg Cabot

21. ledna 2012 v 20:19 | Aria
S čerstvými dojmy jsem se rozhodla napsat o tom, čemu jsem se věnovala pár posledních týdnů, kdy jsem kašlala..ano na vás a na blog :P A to nebylo nic jiného než naprosto šílený maraton čtení knih.

K této šestidílné sérii jsem se dostala vlastně náhodou. Celou tu dobu jsem kolem těch knih chodila v knihkupectví a neustále je míjela a vzdychla nad mým kapesným. Nikdy jsem je ovšem neměla v ruce. Divný oč jsem se málem připravila. Sice bych Mediátora ocenila víc, kdyby mi bylo takových sedmnáct nebo osmnáct, ale i tak mně nadchnul.

1. Krajina plná stínů - Když se naštve duch roztleskávačky, který se rozhodne, že s sebou do hrobu vezme každého, kdo jí bude stát v cestě (včetně vás), je jasný, že to nemusí skončit dobře.
2. Devátá stezka - Ne vše je na první pohled tak jak se zdá a ne každý je takový, za koho se vydává. O tomhle se Suze přesvědčí na vlastní kůži.
3. Andělé smrti - Kam až může zajít touha po pomstě čtyř nehmotných maturantů, se dozvíte ve třetím díle a i tentokrát půjde Suzie o život.
4. Temná je noc - Jsou prázdniny a Suze si musí vytrpět svou brigádu v hotelu pro boháče. Hlídáním dětí! V hotelu také potká Paula, který skrývá nejedno temné tajemství.
5. V pasti - Jesseho minulost se konečně začíná vybarvovat a jeho mrtvá snoubenka vstala z hrobu aby doslova ukázala Suze, čeho je schopná holka z devatenáctýho století.
6. Čtvrtý rozměr lásky - Suze se vrací do minulosti a vede monstrózní boj sama se sebou. Zachránit Jesseho život, aby se v budoucnosti nikdy nepotkali, nebo být sobec a dívat jak její milý před jejíma očima umírá, s vědomím, že se setkají za 150 let?

Po nějakých náročnějších knihách co jsem přečetla jsem u Mediátora mile odpočala aniž bych musela nějak moc zapínat mozek při skocích k různým dějovým liniím. S tím si opravdu nemusíte lámat hlavu, protože celý příběh je vycentrovaný kolem ústřední hrdinky Susanah Simonové a vlastně ji nikdy ani neopustí.

Knihy mi z nějakého divného důvodu přišly nějaké...jednoduché. Pak mi možná došlo, že to bylo tím, že jsou psané v ich-formě, na což nejsem zrovna zvyklá, ale začetla jsem se tak rychle, že jsem si toho všimla až neskonale pozdě :-D

Susanah je obyčejná šestnáctiletá holka z New Yorku, která se musí poprat s tím, že se její máma podruhé vdala a musí se s ní odstěhovat do slunné Kalifornie k jejímu novému nevlastnímu otci Andymu a jeho třem synům, kteří jsou teda pěkný kvítka. Nová škola a nové problémy. Řekla jsem, že je Suze obyčejná? Vlastně jo, až na takovou drobnůstku, vidí duchy a dokonce s nimi může i hodit řeč - je totiž mediátor.

Dala si za úkol pomáhat duchům, kteří z nějakého důvodu uvízli na zemi, a "pěkně je odliftovat tam kam patřej".

Tajně doufá, že s novým bydlením bude život o něco lepší a možná si konečně taky začně připadat jako holka (teda pokud by se našel kluk, který by o ni stál) a ne jako spirituální Terminátor.

Smůla pro Suze. Zrovna svůj nový pokoj totiž sdílí s neuvěřitelně sexy španělem Jessem (rodným jménem Hektor de Silva), kterého dala před stopadesáti lety zadusit jeho snoubenka. Hezké že?

Jenže jak si má před někým tak okouzlujícím nechat šestnáctiletá holka chladnou hlavu, to mi teda povězte!

No, nejde to. Jednoduchý. Takže koukejte otevřít první stránku a raděj nakopejte pár duchům zadky.

Nejde se rozloučit jinak.... Querida!


Páni mají radši sukuby

13. července 2011 v 20:49 | Aria
Kdo by tušil, že anděl může dostat dívku do tolika pekelných potíží? Jackie Brightonová, mladá a seriozní archeoložka, se toho rána probudila v kontejneru a celý následující den je ještě podivnější. Její důvěrně známé poprsí velikosti B se nějak zdvojnásobilo na velikost D, sexuální apetit se stal neukojitelným a patrně měla svůj první sex na jednu noc... s padlým andělem. Vše, co si pamatuje, jsou zvláštně hypnotické oči krásného Noema... a pak temného cizince, jehož kousnutí ji přeměnilo v nesmrtelnou vzrušující svůdnici.
-------------------------------------------
 
 

Reklama