To NĚCO

1. prosince 2013 v 22:14 | AriaEleanor | 
Člověk se dříve nebo později dostane do fáze, kdy se prostě musí zamyslet nad tím, jestli se nepřehoupnout konečně přes neplodnou minulost a konečně udělat to NĚCO. Jedendivnej už je nějakou tu dobu divnější a divnější a čím dál méně aktivnější. Dosud jsem se ale nenaučila rozpoznat dočasnou stávku psacího mechanismu od trvalého nezájmu, který by úplně zpečetil fungování této blogové jednotky.

Musím v pravdě uznat, že je celkem osvobozující opět si pustit prsty na špacír a sledovat jak se, na ještě před chvílí čisté nepopsané straně objevuje jedno písmeno za druhým. Jakožto obět věčného nedostatku volného času, který teoreticky existuje, ale prakticky vždy někam zmizí,když ho hledám nejvíc, patří momentálně k mým nejdelším veřejným zprávám e-maily a facebookový chat.


Ač jsem si kdysi dávno vysnila, že jednou určitě napíšu knihu, než se k tomu dostanu, možná už děti nebudou vědět, jak kniha vypadá a knihovny budou on-line. Ale i přesto stále čekám, i když nevím na co. Inspirace sice občas přeběhne přes mé mozkové závity, ale já ji nechám volně pobíhat kolem, dokud neodskáče k někomu, kdo by ten úžasný nápad dokázal zpracovat lépe než já, poněvadž určitě nasbíral více zkušeností a už i zjistil kdy se píše mě a mně, narozdíl ode mě.

Písmena se skládají v slova a slova ve věty. Možná to vypadá, že článku chybí myšlenka, ale je to pouze matoucí systém speciálně vymyšlený pro dokonalé oklamání lidské populace. Ve skutečnosti tohle všechno obsahuje více myšlenek, než jsou schopny zachytit biochemické procesy v mozku mém i vašem.

Uvažovala jsem o tom, jestli není čas udělat tlustou čáru za životem, nejen blogovým, ale i soukromým. Člověk nemůže být pořád schovaný ve své ulitě a i když si můžu poplácat po rameni, že jsem z toho, ještě před pětilety zásadního totálního introverta až do morku kostí stvořila něco, co je jakžtakž schopno vyjít se svým okolím a jednou za čas vyjádřit svůj názor a poslat autority slušně do análních míst, pořád jsem v nitru absolutní srab, schovávající se před realitou za bezpečím jedniček a nul.

A možná, když mi ta myšlenka nebude stále utíkat, tak ji taky vyslovím. Čekám na to NĚCO, co možná nikdy nepřijde, abych se mohla hnout dál a řekla si: "Kašlu na blog, budu se vážně věnovat psaní." nebo "Začnu zase od začátku, vytvořím nový blog, s novým stylem, s mým osobním já." a nebo taky " Nic z toho stejně nemá smysl, prostě se seber, jdi ven, poznej nové lidi, konečně žij." Je to těžké vystihnout. Dělat něco, co člověk skutečně dělat chce a co ho duševně naplní je mimořádně těžké. A já stále nevím na CO to čekám. Jen nějak vnitně cítím, že ještě není úplně ten správný čas. Myslela jsem, že to přijde po maturitě, že se něco změní, ale můj život je stále stejná slátanina přeslazeného okurkového salátu, který máme v lednici a okoralé nivy, která postupně získává další nové plísňové kultury... Takže horem a dolem, vlastně blivajz se slanosladkou příchutí.

Tak neděste se a ani se neradujte, nebude se ani zabíjet ani vstávat z mrtvých. Asi potřebuju nekromanta...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 18. prosince 2013 v 19:39 | Reagovat

Občas zažívám podobný problém, jen nečekám na to "něco" mám pocit, že všechno je ve mně a se všemi svými negativy jsem seznámena. Taky píšu a nejsem stavu nikdy nic dokončit, víš jak to někdy deprimuje? :-D ještě tu mám tu věc, že jsem ve znamení raka a ti krom své citlivosti jsou pověstní i svou nevytrvalostí a nestálostí, takže to více méně podle hvězd mám taky spočítaný ;-), ale stále s tím bojuji, právě mám rozepsáno něco, co bych jednou chtěla dokončit a vydat. Chuť psát posiluje hojně i čtení knih, mám s tím dobré zkušenosti :-)
Pokud jde o blogování, je to jen na tobě, vždycky se k tomu můžeš vrátit a nebo taky ne. Takže bych blog nemazala páč vždycky můžeš vymazat i předešlý obsah ;-)

2 Cath Cath | 21. prosince 2013 v 10:57 | Reagovat

Na to bych ti doporučila si najít nejbližší hraní Bye Bye Baby :) Pojednává úplně přesně o tom, o čem ty tady píšeš.

3 AriaEleanor AriaEleanor | 25. prosince 2013 v 14:35 | Reagovat

[1]: Ah raci :D Ty znám velmi důvěrně :D A ta souvislost se čtením knih..na tom něco bude :D Nejvíc se mi chce psát, když zrovna něco čtu :D

[2]: Asi nevím přesně co máš na mysli :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama