Únor 2013

Petr Vápeník

28. února 2013 v 21:45 | Aria Eldorant von Eibersfield |  Co chci říct
Už jsem dlouho slibovala, že vám napíšu článek o Vápeníkovi. No jistě, možná nevíte kdo to je. Celým jménem Petr Vápeník a není to tak dávno, co jsem na blogu narazila na jeho stránky. Původně mě zaujalo záhlaví, které na nich má. Překrásné fotky gejš, bran tori a podobných kouzelných věcí z japonské kultury. Když jsem se navíc dozvěděla, že psal články přímo ze své cesty po Japonsku, už jsem se neodtrhla.

Blog najdete tady:

http://pvapenik.blog.cz/Neřekla bych, že by cestopis mohl být napsaný takhle čtivým a vtipným způsobem, ale po přečtení už prvního příspěvku jsem byla nucena umlátit své předsudky. Abyste ovšem neřekli, pan Vápeník nepíše jen o své cestě po Japonsku, ale také o návštěvě řeckého ostrova Lefkada a navíc píše i miniglosy a různé kulturní postřehy.

Vyjadřuji můj upřímný obdiv, že se vydává do takhle vzdálených zemí. Když se to navíc skloubí s úžasnou schopností poutavě psát, nezbývá vám nic jiného, než netrpělivě čekat, než se objeví další článek o tom, co dělal dnes :)

Navíc všechny své články (když mu to internetové připojení dovolilo) doplňuje o fůru fotek, které rozhodně stojí za vidění...třeba takový východ slunce na Fudži..:)

Níže screen článku o famózních bránách tori a dál hoře Fudži-san :)Kdože to má problém

24. února 2013 v 14:17 | Aria Eldorant von Eibersfield
Hum, koukám...docela zvláštní téma týdne. většinou články na TT nepíšu. Jen se podívám, co zase vymysleli. Ale jak jsem tak zasekla nad tímhle, jen jsem sarkasticky poznamenala sama k sobě, že největším problémem 21. století je populace. Jistě se mnou spousta lidí nebude souhlasit, ale já nevím. Třeba jen procházím nějakým pesimistickým obdobím.

Podle mě by 21. století nemělo vůbec žádný problém nebýt lidí. Ve skutečnosti jsou to totiž lidé, kteří mají problém. A popravdě. Co je člověk pro planetu? Parazit.

Je to hnusně řečeno? Ale je to fakt. Ani sama matička Země nemohla nikdy čekat, že se rozmnožíme jako šváby, bude nás tu sedm miliard, začneme vyvražďovat všechno co nám přijde pod ruku jenom proto, že chceme. Už dlouho to není z důvodu, abychom přežili, teď už je to pouze a jen doklad lidské sobeckosti a pošetilosti. Tak teď mi řekněte, proč by nám to planeta nemohla vracet v podobě ozónových děr, skleníkových efektů nebo tání ledovců?

Vidíte? Jsme to my, kdo má problém, příroda se rozhodla, že nás je tu moc a potřebujeme omezit počet. Že by druhá Potopa?

Sumimasen

24. února 2013 v 14:05 | Aria Eldorant von Eibersfield | 
Ahojky. V překladu nadpis znamená "Promiňte." Nebo tak něco s podobným významem x) Píšu proto...že jako již tradičně jsem se dlouho neozvala. Na tom by nebylo něco zas až tak divného, nicméně tentorát to není tak úplně moje vina.

To jsem tak totiž přišla jednoho krásného zasněženého dne domů, pustila myš a pak zaslechla jakési hlodání. Začala jsem nadávat Hotaru co to zase ožírá. Ta se postavila na zadní a civěla na mě jako na debila. Jistě, v tlamičce nic neměla :D

No, tak jsem zavřela myšku a začala se pídit po původci zvuku :D Nahnula jsem se za postel, kde jsem objevila pravý nefalšovaný elektrický ohňostroj. No co naplat. Milujeme náš bytový odbor, který nám nechal sedm let téct do jističů a teď to konečně vzdaly :D Jediné použitelné zásuvky jsou tudíž v kuchyni a to ještě můžeme být radi, že máme zvlášť obvod na světlo, takže v pokoji aspoň svítíme. Muhahaha :D Myslela jsem, že mě omejou XD

Táákže, je malý zázrak, že jsme po bytě splašili tolik prodlužek, abych je natáhla těch deset metrů až do kuchyně, abych se vůbec mohla dostat na náš zaplacený internet a sehnat si materály na úterní slohovou práci na téma "Historie odívání".

Díky ti bože, za vynález prodlužek :D

Jo a jelikož naše finanční situace, kvůli jistému nemožnému spoluobčanovi, není zrovna ideální, nejspíš budeme přes šňury skákat ještě minimálně půl roku..vždyť času dost -.-

Bylo nebylo

18. února 2013 v 23:19 | Aria Eldorant von Eibersfield | 
Byly doby kdy jsem hrozně chtěla mít blog o tom, co lidi zajímá, aby se sem rádi vraceli. To už dávno a sahá to do mých blogových začátků, což je mimochodem tři roky zpátky. Ani málo, ani hodně, dalo by se říct. Jenže jsem časem došla na to, že udržovat čtivý a oblíbený blog je mimořádně náročné. Časově i psychicky a leckdy a fyzicky. Určitě nejsem jediná, kdo minimáně jednou dopisoval článek třeba i kolem třetí ráno. Jo, je to tak.

Nakonec mě přešel elán. Působnost blogu jsem značně omezila převážně na anime a svou tvorbu. Nic moc jiného tu ani nenajdete. Ačkoliv v původních rubrikách jsou ještě pozůstatky mých povídek..mnohdy nedopsaných, rozhodla jsem se tuto svou zájmovou činnost na blogu nepropagovat, dokud skutečně nebudu mít za sebou nějakou práci, dřinu a snahu, tzv. dokud nebudu mít něco hotového "v šuplíku". Je to totiž nefér i k čtenářům, kteří by se třeba byť i nepravděpodobně do mých povídek začetli a pak zjistili, že vlastně nemá konec. Samotnou by mě to pěkně naštvalo u někoho jiného, takže..jsem se snažila z toho poučit :-)

I když tato změna, stejně jako náhlé zmizení všech TyTubových článků nejspíš vedla k rapidnímu úbytku potencionálních čtenářů..(teda kdo se chodí dívat jen na videa, že? To si můžou rovnou otevřít TyTubu), přesto jsem se pro tohle rozhodla a rozhodně toho nelituji.

Snažila jsem se udělat blog co nejvíce autorský to půjde. Neříkám, že bych chtěla do AK, to ani omylem, jsem totální antisociál a veškerých společným akcem a sdružením se vyhýbám obloukem. Navíc nejsem člověk, který by přispíval nějak pravidelně...nebo něco závratného. Píšu prostě co mě baví. Kolikrát toho nemám co říct. Nj, jsem docela nemluvná i ve skutečném životě, nejen ve virtuálním :)

Občas mám sice takový žvanivý záchvat. Ten evidentně nastal právě teď, jelikož už píšu druhý článek :D A to jsem půl roku nic pořádně nenapsala XD Ale ten je skutečně velmi vyjímečný.

No nic, půjdu na kutě, s jistou spokojeností, že jsem něco vyplodila, objasnila vám, co vás jistě hrozně zajímalo a budu doufat, že má bolest hlavy se nerozvine v nějakou hypochondrickou chorobu :)

Vypisuju náladu

18. února 2013 v 23:01 | Aria Eldorant von Eibersfield | 
Po dlouhé době jsem si říkala, že bych taky konečně mohla napsat něco oduševnělého, když se mi nějak nedaří dát dohromady žádnou povídku a ani s recenzemi to nevypadá slavně. Každopádně čím déle přemýšlím nad tím o čem a čím déle hypnotizuju blikající kurzor, tím víc mě přepadá jakási pochybná náladu plná...nebo spíš prázdná. Čím to? Nevím.

Docela obdivuju lidi, kteří vědí co psát...no ne, myslím to vážně, já vím, že je za tím spousta práce, protože kdo se blogu opravdu věnuje, pozoruje okolí a užívá život plnými doušky, aby se o všechny své zážitky mohl podělit se svými čtenáři. Kdybych já měla psát o svém každodenním životě nebo okolí...bylo by to hmmm na pár řádků?

Nepřijde mi, že bych v životě nic nedělala...dělám pořád něco, ale každý den přijde jaksi monotónní. Mám kolem sebe partu bezvadných lidí,které potkávám každý den ve škole, mám skvělého přítele, úžasnou mámu...takže, kdo poradí. Co mi teda ksakru chybí?

Přestala jsem i kreslit do bloku, ačkoliv jsem si zrovna koupila nový. Jakoby mi utekla múza, či co. Ať už dělám co dělám, chybí tomu duše a elán, a co je horší, sama to na své práci vidím.


Můj dnešní rychlo paskvil, ani jsem mu nedala jméno. A jelikož kvůli němu nemá cenu dávat zvláštní článek, skončil jako ilustrace k tomuto inteligentnímu blábolu. Nechci působit negativně,vážně ne... Ve skutečnosti se snažím být optimistická, jen už vlastně ani nevím jestli jsem to opravdu já, nebo to jen hraju.

Výraz kluka docela odpovídá mému momentálnímu psychickému rozložení. Jooo, kéž bych taky byla takhle hawt anime kluk! Ah, nwm, jedna z mých úchylek :) Být tak chlap, ušetřila bych si tolik starostí XD Včetně krámů, porodu a dalších úžasných věcí ženě nadělených.

No nic, nějak se mi po cestě vytratil smysl tohoto článku, pokud teda na začátku vlastně nějaký smysl měl. Upřímně tleskám všem co tohle přelouskali :D

Btw jestli něco pomáhá na deprese, tak je to o nich napsat, vypsat se a všechnu tu flustraci pěkně vybít do slov. No, nevěřili byste, ale vážně to pomáhá :D I když je to taková sebereflexe :) Fajné, co udělá pár řádků a je mi o něco líp (když nepočítám tu tři dny přetrvávající bolest hlavy -.-)

Dewa...matta ne...Itsuka

Layout 004 - Forbidden kiss

14. února 2013 v 18:49 | Aria Eldorant von Eibersfield |  Počítačová grafika
Ah, jej...konečně jsem se dopracovala i k layoutu na Vampire Knight. Přiznám se bez mučení, že jsem neměla absolutně (ale vážně) žádný nápad jak lay ztvárnit...takžeee, to trvalo poněkud déle :D Což na tom podivném pruhu není vůbec poznat XD Ale obrázek se mi tak moc líbil, že jsem zatnula zuby a zkoušela a zkoušela :D No..vzniklo tohle XD

Řekla jsem si, buď všechno nebo nic a tak je to i s popisky do menu (asi nejpovedenější z celého laye :D) dvěma podivnými avatary (zaboha jsem nemohla najít zajímavý výřez :D) a spoustou PNG na klikačky ^^ Kredity jsou v zápatí, tak ho nezatajujte :P

Co víc říct...myslím, že se právě projevila má Zeki mánie *drool* :D Haha :D VK je boží :)

Soubor na stažení níže, tak jak jste zvyklí i s náhledem, který dávám i sem :-))

---ODKAZ---


Jak jsem řekla...je to podivný pruh a ta práce na tom není skoro vidět :D Ale jsem pyšná na ten červenej kulatej čudlík...a ne, není to Septolete :D Dělala sama, heč XD I se znakem, který má Kiryuu na krku ;) Teda, který má normálně na krku, tady není vidět :D Takže jsem trochu zlodějíčkovala gooogle a pak si to vlastnoručně převedla do SAIe a do GIMPu na brush :'D

*slint* :D

Layout 003 - Dead one ¿

12. února 2013 v 19:53 | Aria Eldorant von Eibersfield |  Počítačová grafika
Yep, místo pilné přípravy maturitních témat radši prosedím den u GIMPu a patlám layouty.

Ten dnešní má trochu morbidní název, ale což...však ono i o anime Another, ze kterého je postava na obrázku - Mei Misaki, je tak trochu krvák. Nicméně dobře udělaný a záživný krvák *.* Stylem je tak trochu podobné Higurashi...ale nebudu vykecávat, od toho tu nejsem :D
Jo tohle...z estetických důvodů má méně PNGček, ale to přežijete :) Popravdě nikdy nevím jaké by se vám mohly hodit nadpisy -.- Ono je to docela subjektivní :D Tak prostě dávám co mě napadne a co se vejde XD Ještě jedna věc...zapoměla jsem zmínit ty dva maličké krvavé flíčky, to je brush od KeRena :D Jinak ta pochybná kytka je můj (první) vlastnobrushový výtvor, který kupodivu i měnil barvu :D Jinak doufám, že pict je opravdu od osoby tam podepsané (auroraw.) Mno nevím, každopádně snaha byla :D

Jak jste si všimli, lay se jmenuje podle nápisu na obrázku...dala jsem se inspirovat, když už je to tak tématické...ať už ho tam dal kdokoliv :D

Jináááč...opět jsem pro vás připravila zipák na uloto.cz...a ten najdete níže. Jsou v něm picty pro záhlaví (ač se to vlastně strká do stránky, but nwm :D), okraje i záhlaví, dál popisky do menu a 4 PNG na klikačky do horního boxu. Dál jsem si dala práci a patří k tomu i dva avatary a náhled nastaveného laye na blogu :))

---ODKAZ----

Dál jste si vysloužili náhled i sem :D
Docela se povedl ^^ Hah, stále se učím a stále je co zlepšovat :) Ale musím říct...tenhle má geniální atmosféru ^^

Nevím co víc dodat...xchexche XD

Layout 002 - Okumura Rin

11. února 2013 v 16:28 | Aria Eldorant von Eibersfield |  Počítačová grafika
Yay! ^^ Tak, další lay do sbírky spatřil světlo světa...Teda povím vám, nejtěžší na tvorbě layoutů není samotný proces tvoření, ale to nastavování na blog :D No a potom hned v závěsu najít autora použitých obrázků...to víte nejradši bych je kreslila sama, ale to by bylo na dlouho :D

Tentokrát mi padl do oka můj oblíbenec Rin Okumura :) (Yukia nemám ráda XP Fishy) A tak můj malý milý ďáblův synek dostal svůj vlastní layout ^^ Věděla jsem jak chci aby vypadal, ale než se to aspoň představě přiblížilo...to byla doba :D Jsem na něj pyšná a ještě ho budu nějakou dobu okukovat.

Zipáček se všemi obrázky uploaduju na ulozto.cz Takže stahujte, ale buďte hodní a nechte tam kontakt na mě ^^

----ODKAZ----

Sic je prozatím nastaven na blogu, nebudu zveřejňovat na kterém, protože sama nevím jak dlouho tam bude :) Je to takový blog zkušební XD Tak, věnuju vám tedy alespoň screen :)


Kyaaa ^^ Klikátka klikátka :D Má to i zápatí a na avaterech možná ještě máknu :-)) Jinak je to včetně PNGček a popisků do menu :) Jo a ten malý světlý pruh.. -.- Já vážně nevím jak to dělám...screen je zvětšený, na 100% velikosti nic vidět není :P

Rin rulezzz! :D

Layout 001 - Meeting you

10. února 2013 v 16:48 | Aria Eldorant von Eibersfield |  Počítačová grafika
Hahahaaa, prolezla jsem google a hledala obrázky z mých oblíbených anime...první v zástupu je Kimi ni todoke a není to jen proto, že tohle anime miluju...ale okamžitě mě napadlo jaký obrázek chci a jaký z něj udělat layout :D Tak a po pár hodinách je dílo dokonáno a teda nebudu kvůli tomu zřizovat speciální blog (cause log in at each one of 'em every six months is a pain in ass -.-) Je fakt, že jsem chtěla vidět jak bude sedět a tak je dočasně na jednom z mých laybloglů (nedůležité) ale to stejně jen na chvíli.

No a jinak laye čísluju zase od jedničky poněvadž...ty předešlé pokusy ani nestály za řeč. Mno...lay sedí pěkně...až na malý pruh světlé na kraji stránky -.- Nechápu jak se mi to podařilo, nejspíš chyba v řezu...ale jde to vidět jen když šibete se zvětšováním :D A jináč...in love

Taaakže...co pro vás můžu udělat? Uploadovat všechny soubory k layoutu patřící na uložto.... Jo, to můžu. Návod na nastavování dělat nebudu, pokud aspoň trochu chápete funkci PNG obrázků na klikačky, neměli byste mít problém (pokud chápete, nevím proč už neděláte vlastní lay :D) Jo, avatary k tomu nejsou, nechtělo se mi :P Ale jsou tam popisky do menu :* Děláno na zarovnání na střed, teda stránka...popisky menu doleva :D a celkem to ani nepotřebuje jinak nijak posouvat. Takže cheese.

----ODKAZ----

Upřímně se omlouvám, že píšu jako hotentot, nejspíš mě nakazil Toki (Code:Breaker) :D

Sem vám hážu screen, jak to vypadá nastavené na blogu...a jelikož vás mám ráda, zvětšíte kliknutím :D

Geniální, no ne? *.* Geez, tolik práce a tak málo času, už se těším na úpravu těch dalších ^^ Jo, má to i jakés takés zápatí :D

Buďte tak hodní a zápatí mi tam nechte :D Když se s tím jeb...vyrábám, aspoň natolik buďte ohleduplní. Není co dodat, nekrást, neměnit, nebo *vzpomíná na Venomkovu hlášku* vaše kostičky rozdrtím na prach a udělám z něj make up...dobře, původně to znělo jinak :D

Honky donky blues~ Hell, yeah! :D

Zelená

7. února 2013 v 23:12 | Aria Eldorant von Eibersfield |  Digitální kresba a malba
Zelenáááá...a ne hrabe mi jen trochu, je to taková rychloskica, kterou jsem patlala předevčírem, když jsem se potřebovala odreagovat. Skutečným zákulisím vzniku tohoto obrázku je, že jsem zkoušela program na nahrávání obrazovky XD A pak jsem naznala, že i když jsem to nahrála, tohle ani nestojí za zveřejnění jako něco...jako tutorial? Já vám nevím co to je :D Ale obrázek se mi líbí..i přes svou jednoduchost :) Takže máte ještě takový malý bonusek :) Když už vás bombarduju DigiArtem :D