Anime about Art / Anime o umění

24. července 2012 v 18:43 | Aria |  Co chci říct
Rozhodla jsem se stvořit takový komplexnější přehled anime, ve kterém se jakés takés míře vyskytuje umění. Nemluvím tady jen o umění výtvarném, ale i hudbě, dramatu a dalších uměleckých odvětvích. A přestože jsem častým návštěvníkem Yahoo Answers, dosud jsem nenašla žádnou obsáhlejší odpověď (odkaz), se kterou bych se spokojila. Právě toto bylo podnětem pro stvoření článku. Další věcí, která mě velmi ovlivnila, bylo sledování samotných anime. Neříkám, že jsem viděla všechny (to si ani netroufám tvrdit), a přesto mě zasáhly svým duchem.

Možná na tom má svůj podíl to, že bych se taky dala označit za člověka s duší věčně se učícího umělce a proto je mi toto téma tak blízké a už jen pouhé sledování těchto anime ve mně probouzí takové to nekontrolovatelné chvění, které vás nutí uvědomit si, že jsme všichni vyjímeční svým vlastním způsobem a je jen na nás jak dobře s tím vynaložíme :-)

La Corda D'Oro - spousta hudebně nadaných bishíků, jedna obyčejná holka a kouzelné housle :)
Nodame Cantabile - Co nejde nezmínit...Je tu dílo od A. Dvořáka Symfonie č.5 - genialita jde ruku v ruce s demencí :D
REC - obyčejný chlap a mladičká seiyuu dokáží všem, že láska může čekat za rohem :)
Bakuman - sny nejsou vždy nedosažitelné, a to ani když se snažíte prosadit jako mangaka
Skip Beat! - herectví je dřina, a o to větší, hrajete-li proto, abyste se mohli pomstit jednomu idiotovi :D
Nana - zvláštní jak se potkají dve dívky se stejným jménem a přece naprosto odlišné
Paradise Kiss - z ošklivého káčátka se stala labuť a z knihomola se taky může stát model :D
Honey and Clover - několik teeagerů, pro něž je umění celý jejich život
Full Moon o Sagashite - že je pěvecký konkurz až od 17 let? Žádný problém, když máte po boku dva shinigami (i když vám řekli, že do roka umřete) :)
Gallery Fake - provozovat galerii s padělanými obrazy a načerno prodávat originály je zatraceně dobrý kšeft ;)
Ginban Kaleidoscope - když jste profesionální krasobruslař a do těla vám vpadne duch,kterého se nejde zbavit, není to zrovna jednoduché :D
Kaleido Star - být akrobatem stojí spoustu dřiny, pevné vůle a taky štěstí na ty správné lidi

(Beck, Doujin Work, Comic party, Genshiken, Over Drive, Kirarin Revolution, Yumerio patissier, Hikaru no Go, K-ON) - tyhle jsem ještě neviděla, ale yahoo a google tvrdí, že se v nich také nachází střípky uměleckého tématu ;)

Na závěr chci říci, že všechny anime jsou umělecká díla, ať si každý říká co chce :P
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Yuna Yuna | Web | 25. července 2012 v 11:10 | Reagovat

Manga je umění samo o sobě :) Kdo tvrdí něco jiného, neví o čem mluví a v životě viděl tak maximálně Pokémony a Naruta (čímž nechci říkat, že to nejsou pěkné anime ^^)a nebo vůbec žádné anime. Třeba takové Bakemonogatari (ani nevím, proč jsem si vzpomněla zrovna na něj XD)- je to strašně nezvyklé a atypické anime, ale přesto ho musím jistým způsobem obdivovat. Nemá tu typickou shoujo kresbu, ba ta kresba někdy ani málem nepřipomíná typické rysy anime, ale přesto je čímsi kouzelné...
Takže...musím s tebou souhlasit, jak jinak. Kdybych anime neměla ráda a nepovažovala bych ho za umění, nebyla bych Otaku už 5 let, že :D
PS: A teď se ale celkem stydím XD z výše vypsaných anime jsem viděla nebo znám akorát Bakumana, Skip Beat, K-on! (K-on!! jsem neviděla celé XD) a Doujin work a něco málo jsem viděla Kaleido Star(2 díly only T^T) a Kirari (na animaxu asi 3 díly XD)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama