Únor 2012

Radcliffe zase točí

27. února 2012 v 19:12 | Aria |  Co chci říct
Takže...ať žije facebook, poněvadž nebýt jeho, přišla bych o jeden z nejsenzačnějších hlodů, vyplozených jako komentář (či minirecenze) k filmu. Předstihne už ho jen recenze na New Moon v pevnosti, ale nevermind :-D Jak už říká úvodní název článku, náš odrostlý Harry Potter se snaží opět vloudit zpátky do filmového průmyslu, dříve než z něj nadobro vypadne úplně ;)

No a co, že mě to tak pobavilo? Ten nový film nese název Žena v černém, hele neptejte se, nějaká duchařina :-D Mno a jistý pan verbal (jak se podepsal), se může pyšnit jednou z nejoriginálnějších recenzí, které jsem kdy četla. Takže...dávám to i sem, abyste se mohli pobavit :-D

Jinak odkaz na info k filmu na csfd: http://www.csfd.cz/film/282928-zena-v-cernem/

verbal
"Hery Potrat a Ohnitá rašple je film, ze kterého jednomu konečně nenaskakují Bradavice! Není to naštěstí takový ten horor jako grafomanské bláboly paní Rohlíkové, u něhož by si poďobaní pubescenti křečovitě svírali šulínky, nýbrž poctivá, atmosférická porce viktoriánké duchařiny, jaká už tu dlouho nebyla! Dokonce i ten castingový error není tolik fatální, Daneček to celkem utáhne, a ani na moment jsem kupodivu neočekával, že by nasadil lennonky , vytáhl kouzelný klacek a vyzvrátil nějaké to "dexempo rumplex". Je to temné, je to ponuré, vraždí se tam děti a hlavně v tom nehraje ani jedna paní v plynové masce, takže to v záplavě hollywoodsko - ťamanských sraček typu Insidious působí, jako byste po přečtení Prince dvojí orientace vzali do ruky Drákulu!"

A přiznejte se kdo se nezasmál! :-D

Book Awards (YA - nej charaktery)

14. února 2012 v 20:27 | Aria |  Co chci říct
Chci jen upozornit, že následující hodnocení je naprosto a jen můj názor a nevyplývá z žádného provedeného průzkumu. Při sepisování BA jsem se dala inspirovat stejnojmenným článkem od Nory, tímto jí díky za nápad :)
pozn.:YA=young adult->mladý dospělý (knihy pro trošku odrostlou mládež :))

Edit.: Právě na tomhle článku dělám třetí den :-D Děsivý XD

Chci jen uvést na pravou míru, že fotky jsou jen ilustrační a nejedná se o žádný oficiální ani neoficiální cast pro budoucí filmy. Někteří z herců už nám stejně odrostli ;) V závorkách za "foto:" je uvedeno jméno herce/herečky, o kterých si myslím, že vystihují mou představu dotyčného knižního hrdiny.


1. Nejoblíbenější ženská hlavní postava

Rosemarie Hathaway (Vampýrská Akademie/Vampire Academy by Richelle Mead)
Team Rose, u mně je rozhodně na první příčce. Prostě za to, jáká je, a že si jde vždycky za svým cílem.
(foto: Sophia Bush)

Mercedes Thompson - Patricia Briggs

12. února 2012 v 18:46 | Aria |  Knižní recenze
Ano, číst jsem opět nepřestala. Jak už jsem zmiňovala určitě několikrát, knihy jsou má vášeň, které se bez boje nevzdám (no nevzdám se jich ani, kdybych ten boj prohrála) :-D Mám za sebou pět knih ze série Mercedes Thompson (A opět nemám tušení jestli jsou všechny :-D Ale internet je všemocný, takže si to jistě dokážete zjistit :P

1. Měsíční píseň
2. Krevní pouto
3. Železný polibek
4. Zkřížené hnáty
5. Stříbrná relikvie


Takže, Mercedes opravuje Volkswageny :-D Je to vtipná pointa celé série. Mercy je totiž automechanička :-) Žije ve světě, plném upírů, vlkodlaků, fae a čarodějů. No, lidé samozřejmě o ničem z toho nemají ani páru (tedy většinu knih a to s vyjímkou fae, které jako mírumilovné bytosti z pohádek-jimiž ani omylem nejsou-vystoupili na veřejnot). A stejně jako všechny tyto bytosti i Mercy je nucena žít s jejich pravidly, z prostého důvodu - ví o nich příliš a musí se zatraceně snažit, aby zůstala naživu.

Navíc má Mercy takové malé tajemství-dokáže se proměnit v kojota-je nejspíše poslední svého druhu měnavců (když se v Tri-Cities-kde se děj odehrává-objevila banda upírů- všechny měňavce (ve knize se o nich mluví jako o kožoměňcích) vyvraždili. Jo a taky má jednu takovou dobrou vlastnost, že dokáže vycítit duchy a občas s nimi i komunikovat.

Mercy jako malá vyrůstala se smečkou vlkodlaků, ovládá proto velmi dobře jejich zvyklosti a chápe řeč těla a hry o dominanci. Shodou okolností je její soused místní alfa.

Vlastně, Mercedes má ještě jeden talent-dostávat se do potíží!

Nastává čas pro můj osobní názor. Mercedes jsem si oblíbila. Celá série je takového vážnějšího zaměření, ale uznávám, že jsem někdy umírala smíchy. Mercy má opravdu jazyk břitký jako gilotina :-D Pak také byly situace, kdy jsem bojovala s nutkáním začít si napětím okusovat mé pěstěné nehty :-D No a pak tu taky byly scény, kdy jsem brečela. Prostě jsem se rozbrečela jako malá holka a vůbec to nešlo zastavit...no eh. Knihy jsou skutečně emocionální.

"Teplo jeho těla nemělo být tak příjemné. Zlobil se a všechny svaly v tělě měl napjaté. Měla jsem pocit, jako by se o mě opírala velmi těžká, teplá cihla. Sexy cihla."
Mercedes Thompson - Patricia Briggs

Jo, já vím, neodolala jsem malé ukázce :-D Mezi vlky (a kojoty :-D) to někdy pořádně žhne ;)


Je úžasné, jak autorka klade důraz na pachy,vůně a řeč těla. Je to první kniha takového ražení, kterou jsem četla (teda spíš série). Ale to bude asi tím, že naše chlupaté kamarády zrovna dvakrát nemusím XP Ale tady, tady se mi skutečně líbili.

Není tu nic, nad čím byste museli vyloženě kroutit hlavou nemožností. Všechno je logické a promyšlené. A dokonce i jazykově propracované. Patricia (autorka) spolupracovala při psaní knihy s mechaniky, přáteli v německu a určitě kupou dalších lidí. Němčina se totiž v knize vyskytuje ve slovníku jednoho protivného ale srdečného starého fae jménem Siebold (prostě Zee). Povím příklad: znáte takové ty obrázky vlkodlaků v kalhotách? Tak to tady neexistuje, prostě je to blbost, kdyby se člověk proměnil ve vlka, kalhoty by to nepřežily(aspoň ne v takovém celku jak se kreslí)-jednoduché :-D A proto,když se chce vlkodlak proměnit, musí jít oblečení dolů :-D Vidíte? Tomu říkám důslednost dotažená do konce.

Knihy čistě navazují jedna na druhou a nikdy vám nebude hrozit, že byste se nudli. Jakmile se totiž Mercy vyseká (většinou s Adamovou pomocí - Adam Hauptman - alfa vkodlaků v Tri-Cities...a její soused :-D) z jednoho problému, většinou má tak den oddech a pak jí jde zase někdo po opáleném krčku a to nejen obrazně, ale i doslova (vy víte, že mluvím o upírech) :-D

Takže, přemýšlím co jsem zapomněla :-D Každopádně, Mercy doporučuju, rozhodně není čeho litovat a abych vám dokázala jak moc jsem si sérii oblíbila a že to nejsou plané řeči, bude uvedená i v bočním panelu :-)

Pravý futurismus - Pencilhead

12. února 2012 v 18:16 | Aria |  Co chci říct
Tohle-je-nemožný!!
O.O Došla mi slova...a zůstala jsem stát s otevřenou pusou....ten pohyb *.*

Chalice well

8. února 2012 v 21:46 | Aria | 
Po dlouhé době si říkám, že děsím sama sebe...bude to už nekolik let co jsem načmárala do svého deníku obrázek dvou kruhů a nějaký pohnutek v mysli mně donutil do nich nakreslit podlouhlé oko.... A jestli to teda nic neznamená, proč mně u toho mrazí v zádech?

Projíždím si tak po internetu a co nenajdu....
Šperk se dá sehnat na drakaria.cz

CHALICE WELL, stříbrný závěs, Ag 925
CHALICE WELL je posvátná studna při úpatí Glastonburské skály (Somerset, Anglie). Archeologická evidence poukazuje na to, že studna ja v neustálém využívání přes 2000 let. Studna (ženský prvek) se stala protipólem Glastonburské skály (mužský symbol). Zobrazený šperk vzniknul překreslením současného kovového kování víka této studny. Toto víko tvoří 2 kruhy, tvar známý jako Vesica Piscis (onen zmiňovaný ženský prvek), který ja příčně proťat kopím, ale spíše mečem, jenž je považován za Excalibur. Dle teorií, je totiž Král Artuš pohřben kdesi v Glasonburském opatství.


Knihy - moje posedlost

2. února 2012 v 18:42 | Aria | 
Blog zase stojí, jak jste si všimli a opět (jako vždy) vám nedokážu říct, kdy že to zase vstane z popela. Nevím co psát. Inspirace je na bodu mrazu. No možná se to o prázdninách zlepší (ty mi začaly dneska ^^). Nic ale neslibuju.

Poslední dobu totiž trávím čtením e-knih. Nj, chtělo by to čtečku :-D Ale i tak :-*

Právě teď mám za sebou sérii Vampýrská Akademie (6 knih) od Richelle Mead, Mediátor (6 knih) od Meg Cabbot, tři vyšlé díly série Zavržený, dva díly série Pád, tři díly série Nástroje smrti, začala jsem číst první díl série Zář v angličtině a mám rozečtené Nadpozemský, Knihu hřbitova od Neila Gaimana, Sapphique (druhý díl Inkarceronu) a hodlám číst Sukubu od R. Mead...

Jak vidíte, dělám toho dost :-D To byl výčet knih které jsem přečetla zatímco se blogu moc nevěnuji...takže za ten měsíc leden :-D

Jestli chcete nějaký tip na čtení, rozhodně doporučuju Vampýrskou akademii, Nástroje smrti a Zavrženého *.* Tyhle jsou moji favoriti :-) I když samozřejmě Mediátor mi taky hluboce přirostl k srdci


Fakt, radím vám, českej nehledejte -.-