Leden 2012

Šaty pro královnu

23. ledna 2012 v 17:19 | Aria |  Fotodokumentace výtvorů
Tak se musím pochlubit jak jsem s Nikčou šikovná a házím sem fota našeho dnešního výplodu v návrhářství ^^ Sice bylo původní téma Africká královna nebo něco takovýho, ale i když nám z toho vzniklo negližé pro japonskou šlechtičnu, tak nám to nějak prošlo :-D


Vampýrská Akademie - Richelle Mead

21. ledna 2012 v 20:48 | Aria |  Knižní recenze
VA je jednou z knih, které vám musí přirůst k srdci, i kdybyste nechtěli. Postavy doslova dýchají a žijí. Prožíváte všechno do posledního detailu. Jakoby vám před očima běžel film. Někdy se neubráníte tomu, že vám po tvářích potečou slzy, ale to je všechno v pořádku. VA je prostě totiž tak silný zážitek...

1. Vampýrská akademie
2. Mrazivý polibek
3. Stínem políbená
4. Krvavý slib
5. Spoutáni magií
6. Poslední oběť

Hlavní hrdinka se jmenuje Rosemarie Hathawayová (Rose) - svérázná dhampýrka, která má sklony k tomu skákat do problémů doslova po hlavě. Díky své povaze se tak dostává do mnoha potíží. Ze kterých se vždycky ovšem díky své houževnatosti vyhrabe. Studuje na Akademii sv. Vladimíra spolu se svojí nejlepší kamarádkou Vasilisou Dragomirovou - prostě Lissou (což je poslední Moroj z rodu Dragomirů). Abych nechodila kolem horké kaše. V tomhle světě existují Morojové - upíři, kteří se zaměřili na studium energií a Strigojové - nemrtví upíři a smrtící nepřátelé Morojů a dhampýrů.

Dhampýři se na Akademii cvičí na strážce. Jejich posláním je chránit vysoko postavené Moroje před útoky Strigojů. A Rosiným snem je být přiřazena k Lisse. Jenže díky mnoha černým puntíkům za své chování to začíná vypadat docela beznadějně.

Nechci nic prozrazovat z děje. Ne, že by nebylo co říct - právě naopak. byla bych tu do zítra :-D V šestidílné sérii se toho opravdu odehraje hodně. Knihy jsou plné zvratů intrik, přátelství i neuhasitelné nenávisti a vášně. Je tu všechno po čem srdce blaží a já jsem skutečně milovala všechny ty hodiny, které jsem s tímhle dílem strávila.

Jestli jsem vás právě odradila další nechutnou recenzí na nějakou patlaninu o upírech, Neodsuzujte ji a dejte VA šanci. Věřte mi, že nekecám, když řeknu, že za to stojí. Když už nic jiného, je tu moc lákavý výběr mezi fešáky :-)) Můj favorit je jednoznačně Dimitrij Belikov, ale rozhodně stojí za zmínku i Adrian Ivaškov a Christian Ozera. Řeknu vám, tahle serie mně nenechala chladnou :)) A doufám, že nenechá ani vás.

Vyrazte s Rose na cestu utajeným světem vampýrů ještě jednou!

Mediátor - Meg Cabot

21. ledna 2012 v 20:19 | Aria |  Knižní recenze
S čerstvými dojmy jsem se rozhodla napsat o tom, čemu jsem se věnovala pár posledních týdnů, kdy jsem kašlala..ano na vás a na blog :P A to nebylo nic jiného než naprosto šílený maraton čtení knih.

K této šestidílné sérii jsem se dostala vlastně náhodou. Celou tu dobu jsem kolem těch knih chodila v knihkupectví a neustále je míjela a vzdychla nad mým kapesným. Nikdy jsem je ovšem neměla v ruce. Divný oč jsem se málem připravila. Sice bych Mediátora ocenila víc, kdyby mi bylo takových sedmnáct nebo osmnáct, ale i tak mně nadchnul.

1. Krajina plná stínů - Když se naštve duch roztleskávačky, který se rozhodne, že s sebou do hrobu vezme každého, kdo jí bude stát v cestě (včetně vás), je jasný, že to nemusí skončit dobře.
2. Devátá stezka - Ne vše je na první pohled tak jak se zdá a ne každý je takový, za koho se vydává. O tomhle se Suze přesvědčí na vlastní kůži.
3. Andělé smrti - Kam až může zajít touha po pomstě čtyř nehmotných maturantů, se dozvíte ve třetím díle a i tentokrát půjde Suzie o život.
4. Temná je noc - Jsou prázdniny a Suze si musí vytrpět svou brigádu v hotelu pro boháče. Hlídáním dětí! V hotelu také potká Paula, který skrývá nejedno temné tajemství.
5. V pasti - Jesseho minulost se konečně začíná vybarvovat a jeho mrtvá snoubenka vstala z hrobu aby doslova ukázala Suze, čeho je schopná holka z devatenáctýho století.
6. Čtvrtý rozměr lásky - Suze se vrací do minulosti a vede monstrózní boj sama se sebou. Zachránit Jesseho život, aby se v budoucnosti nikdy nepotkali, nebo být sobec a dívat jak její milý před jejíma očima umírá, s vědomím, že se setkají za 150 let?

Po nějakých náročnějších knihách co jsem přečetla jsem u Mediátora mile odpočala aniž bych musela nějak moc zapínat mozek při skocích k různým dějovým liniím. S tím si opravdu nemusíte lámat hlavu, protože celý příběh je vycentrovaný kolem ústřední hrdinky Susanah Simonové a vlastně ji nikdy ani neopustí.

Knihy mi z nějakého divného důvodu přišly nějaké...jednoduché. Pak mi možná došlo, že to bylo tím, že jsou psané v ich-formě, na což nejsem zrovna zvyklá, ale začetla jsem se tak rychle, že jsem si toho všimla až neskonale pozdě :-D

Susanah je obyčejná šestnáctiletá holka z New Yorku, která se musí poprat s tím, že se její máma podruhé vdala a musí se s ní odstěhovat do slunné Kalifornie k jejímu novému nevlastnímu otci Andymu a jeho třem synům, kteří jsou teda pěkný kvítka. Nová škola a nové problémy. Řekla jsem, že je Suze obyčejná? Vlastně jo, až na takovou drobnůstku, vidí duchy a dokonce s nimi může i hodit řeč - je totiž mediátor.

Dala si za úkol pomáhat duchům, kteří z nějakého důvodu uvízli na zemi, a "pěkně je odliftovat tam kam patřej".

Tajně doufá, že s novým bydlením bude život o něco lepší a možná si konečně taky začně připadat jako holka (teda pokud by se našel kluk, který by o ni stál) a ne jako spirituální Terminátor.

Smůla pro Suze. Zrovna svůj nový pokoj totiž sdílí s neuvěřitelně sexy španělem Jessem (rodným jménem Hektor de Silva), kterého dala před stopadesáti lety zadusit jeho snoubenka. Hezké že?

Jenže jak si má před někým tak okouzlujícím nechat šestnáctiletá holka chladnou hlavu, to mi teda povězte!

No, nejde to. Jednoduchý. Takže koukejte otevřít první stránku a raděj nakopejte pár duchům zadky.

Nejde se rozloučit jinak.... Querida!Šiju šiju si šatičky

8. ledna 2012 v 18:28 | Aria |  Fotodokumentace výtvorů
Blog stojí a ještě nějakou dobu bude. Ve volném čase si totiž šiju šaty a když jsem na pc, tak se snažím prolouskat Shugo Chara. Takže to přežijte i beze mně XD

Dewa matta
Aria ^^

Je to mázlý, brácha prostě neumí fotit XD