Září 2010

Kuroshitsuji - recenze

29. září 2010 v 20:55 | Aria |  Anime recenze

Počet Episod: 24 + 12 (2 série)
Opening: Monochrome no Kiss by SID, Shiver by Gazette
Ending: I'm alive by Becca, Bird by Yuya Matsushita

Blaf s názvem Talentmánie - moje myšlenkové hypotézy,které nikoho nezajímají a odbíhají od tématu :-D

29. září 2010 v 19:07 | Aria |  Co chci říct

Po dlouhé době mně napadlo se podívat co,že to zase nějaká chytrá hlava vymyslela za téma týdne. Prý Talentmania?? Hmpf... Takže asi takhle: Neviděla jsem jediný díl,jediné představení,jedinou šaškárnu a absolutně mi to nechybí.

Jen takový komentář

14. září 2010 v 20:32 | Aria |  Co chci říct
Jen mně fascinuje,že i když jsem tak neuvěřitelně líná a nemůžu se dokopat napsat jediný článek,tak se tenhle blog stále drží na návštěvnosti kolem 20-40 lidí za den. Někomu to přijde málo. Já říkám,že je to divný :-D

Ale děkuju všem co sem zavítají ať už schválně nebo neschválně,protože mi to upřímně dělá radost. Však mi ukažte někoho,koho by nepotěšilo,že jeho myšlenky či koníčky zajímají i někoho jiného,třeba i cizího člověka.

Neříkám,že všechny návštěvy jsou příjemné,ale ať už kdokoliv dá jakýkoliv,ať už pozitivní či negativní komentář,dává mi to jistý pocit zadostiučinení, protože ať už si to dotyčný v hlavě přebral jakkoliv,rozhodně si článek přečetl a tím se splnilo, o co jsem se snažila... :)

Hřích ukrytý v krvi - část 6

9. září 2010 v 19:21 | Aria |  Hřích ukrytý v krvi
Dnes trochu kratší část. Je psaná trochu jinak než předešlé díly,protože jsem prostě měla jakousi melancholickou náladu a celou dobu poslouchala Song From A Secret Garden,takže asi tak. Dosti žvástů,příjemné počtení


Po obědě jsem se sebrala,že odejdu. Jen tak,ze zvědavosti,jsem se dívala po Sarah,ale nikde jsem ji
neviděla. Jakoby se po ní slehla zem. Po zádech mi přejel mráz. Dala jsem batoh na jedno rameno,jak je to mým zvykem a plouživým jsem se vydala k zapomenuté zahradě za školou.

Vstup byl již mnoho let skrytý pod větvemi posvátných stromů a šlahouny popínavých rostlin nerozlučně obepínaly majestátné hradby polorozpukaných kamenů. Na jejich od času ohlazených hlavách se skvěl smaragdově zelený mech a v mezerách se prodíraly poslední plané růže,které skrývaly před mocí času jméno na prostém náhrobku v prostřed zahrady.

Anime - stále co objevovat

1. září 2010 v 17:55 | Aria | 
Ačkoliv jsem otaku už nějakým tím rokem a stihla jsem shlédnout,myslím si slušnou dávku anime episod,filmů a dalších blbinek,stále mám co objevovat. Každopádně anime žánr rozhodně nepatří mezi ty,které se nerozvíjejí,spíše naopak. Pro moji věčně hltající duši se naštěstí neustále vymýšlejí nové anime.

Chtěla bych ocenit práci těch co se hned po vypuštění RAW verzí pouští do překladu... Však co bysme my animefilové bez vás dělali :-) Ne každý, přece jen dokonale ovládá japonštinu ;)

Konnichiwa! :)

Oreno sekai e jokoso :)

Nemám šajna jestli je to dobře,ale myslím,že i kdyby ne,otaku to pochopí ;)
I když se v poslední době nemůžu dokopat k napsání pořádné recenze,rozhodně nezahálím. Mám za sebou anime Trinity blood,která se mi velmi líbila a všem upírofilům ji doporučuji :) Zachycuje je totiž zcela originálně a neotřele.

Jinak se rozhodně musím zmínit o nových anime,které ještě nejsou zcela přeložené (ke kni 1.9.2010 je k dispozici 9 dílů od obou), ovšem k velké radosti všech by měly být kompletní koncem září :) Jedná se o anime Granchild of Nurarihyon (též Nurarihyon no Mago nebo Grandson of Nurarihyon) a Highschool of the Dead též Gakuen Moshiroku) obě mně zaujaly obzvláště Nurarihyon :-) Všichni co mají rádi youkai si rozhodě přijdou na své. Nemůžu se dočkat, až bude překlad kompletní :)

Na závěr přidávám pár obrázků z nových anime a link na animecrazy.net, kde najdete spoustu anime i mirrorů,kdyby některá videa nejela,jedná se ovšem o anglické stránky. kéž by tak něco takového existovala česky :-)